5548 402 0912

مشاوره تخصصی آنلاین

تعریف محصول تعریف نام تجاری برند چیست

ایران دی > برندینگ و تبلیغات  > تعریف محصول تعریف نام تجاری برند چیست

تعریف محصول تعریف نام تجاری برند چیست

تعریف محصول

به طور گسترده ای، محصول هر چیزی است که می تواند به یک بازار برای تامین نیاز یا نیاز، از جمله کالاهای فیزیکی، خدمات، تجارب، حوادث، افراد، مکان ها، خواص، سازمان ها، اطلاعات و ایده ها، ارائه شود.

این بدان معنی است که یک محصول می تواند از اقامت در هتل، یک پرواز، یک دوره زبان، لباس، غذا، مسواک و غیره باشد.

 

جهت ثبت نام تجاری، علامت تجاری یا لوگو کلیک کنید…

 

برای نشان دادن تعریف یک محصول و نقش آن در تعیین نام تجاری، ما از مثال آب استفاده خواهیم کرد.

 

آب یک منبع آزاد است که هر انسان باید برای زنده ماندن و زندگی کردن باید از آن استفاده بکند . با این حال، در بسته بندی های مختلف محصول انسان شد و شرکت ها شروع به فروش آن کردند، مثلا با فروش آب معدنی در بطری های شیشه ای و پلاستیکی.

همیشه به نطر میرسد آب همان مایع شفاف است ، آیا این نیست؟. بنابراین، شرکت های مختلف چگونه می توانند همان محصول را به فروش برسانند و هنوز هم مردم را متقاعد می کنند که بطری آب محصول خود را به جای محصول رقبا خریداری کنند؟

پاسخ این است: با ایجاد یک نام تجاری.

 

تعریف نام تجاری

یک نام تجاری، نام، اصطلاح، طراحی، نماد یا هر ویژگی دیگر است که یک کالا یا خدمات یک فروشنده را نسبت به کالا یا خدمات فروشندگان دیگر متمایز میکند (انجمن بازاریابی آمریکا).

شما می توانید یک نام تجاری را به مثابه ایده یا تصویر که در ذهن مردم و هنگام فکر کردن در مورد محصولات خاص، خدمات و فعالیت های یک شرکت، چه در عمل (به عنوان مثال : “کفش سبک وزن”) و چه در مورد ابرازاحساسی و عاطفی (به عنوان مثال : “کفش باعث می شود احساس قدرتمندی کنم “) در نظر بگیرید. بنابراین، فقط ویژگی های فیزیکی نیستند که یک نام تجاری را ایجاد می کنند، بلکه احساسات مصرف کنندگان نیز در انتخاب محصول یا شرکت شما نقش دارند. هنگامی که در معرض نام، لوگو، هویت بصری، و یا حتی پیام های ارتباطی قرار می گیرید متاثر از ترکیب نشانه های فیزیکی و عاطفی است .

یک محصول را می توان به راحتی توسط دیگر اجرا کنندگان در یک بازار کپی کرد، اما یک نام تجاری همیشه منحصر به فرد خواهد بود. به عنوان مثال، پپسی و کوکا کولا طعم بسیار شبیه به هم دارند، اما به دلایلی برخی افراد احساس وابستگی بیشتر به کوکا کولا و دیگران را به پپسی می دهند.

یکبار دیگر تاثیر نام تجاری رو با مثال آب بررسی میکنیم . محصول فروخته شده آب است، اما برای متقاعد کردن مردم برای خرید یک آب خاص، شرکت ها مارک های مختلف آب مانند Evian، Perrier، Fiji یا Volvic را توسعه داده اند. و هر کدام از این نام های تجاری ، با استفاده از نشانه های احساسی و عاطفی معنای دیگری به محصولات خود ( آب ) می دهند:

Evian : شما را جوان می کند

Perrier : با طراوت و فوران کننده و سکسی

Fiji : آب خالص ، سالم و طبیعی است

و …

 

 

در نهایت، یک نام تجاری احساس یک شخص در مورد محصول خاص یا شرکت است. هر شخصی نسخه خود را از آن ایجاد می کند، و برخی از نام های تجاری به دلیل اینکه مصرف کنندگان در مورد آنها احساس خوبی ایجاد می کنند، محبوبیت خود را افزایش یا کاهش می دهند .

 

جهت ثبت نام تجاری، علامت تجاری یا لوگو کلیک کنید…

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید